تنظیمات اتریبیوشن


چطور می‌توانم تنظیمات اتریبیوشن را تغییر دهم؟

برای تغییر تنظیمات اتریبیوشن، در صفحه سازمان‌ها روی علامت setting یا تنظیمات کلیک کرده و سپس وارد بخش ** اتریبیوشن** شوید. در اینجا می‌توانید نسبت به تغییر تنظیمات اتریبیوشن اقدام کنید.

attribution setting

در پنجره اتریبیوشن، چه روش‌هایی برای تغییر در تنظیمات فرایند اتریبیوشن وجود دارد؟

در اینجا سه انتخاب دارید تا نحوه اتریبیوت کردن کلیک‌ها را تنظیم کنید. روش‌های تطبیق دستگاه یا Device Matching ، روش ردپای دستگاه یا Device Fingerprinting و نیز تنظیمات مربوط به اتریبیوشن مجدد یا Reattribution. توضیح همگی این تنظیمات در کنار نام آنها آمده است. با این حال برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد سازوکار هرکدام از این روش‌ها ، این بلاگ متریکس را بخوانید:

روش‌های اندازه‌گیری اتریبیوشن

گزارش کلیک‌ها، نصب‌ها و رخدادها را چطور برای هر ترکر مشاهده کنم؟

برای مشاهده گزارش‌های اتریبیوشن مربوط به کلیک‌ها، نصب‌ها و رخدادها بر اساس روز، هفته و ماه باید پس از ورود به اپلیکیشن مورد نظر، از بخش Menu وارد قسمت مارکتینگ شوید و گزینه Attribution را انتخاب کنید. در اینجا توانایی انتخاب مشاهده گزارش‌ها براساس کلیک، نصب یا رخدادها را خواهید داشت.

چطور می‌توانم گزارش uninstall و reinstall اپلیکیشن خودم را ببینم؟

داشبورد متریکس به شما این امکان را می‌دهد که متوجه شوید:

1-کدام منابع جذب کاربر، حذف نصب بیشتری داشته‌اند و بنابراین می‌توانید هزینه‌های تبلیغاتی خود را بهینه‌سازی کنید.

2- درصورتی که حذف نصب اپلیکیشن شما از یک منبع جذب کاربر در مقایسه با بقیه منابع خیلی بیشتر باشد نشانگر این موضوع است که کاربر یا به اجبار و یا با تشویق دست به نصب اپلیکیشن زده است و این احتمال بروز تقلب را بالا می‌برد.

برای مشاهده این قابلیت، در قسمت Attribution نحوه نمایش گزارش‌ها را به صورت Table قرار دهید و در ستون‌های جدول، آمار مربوط به این فیچرها را مشاهده و دریافت کنید.

در مطلب زیر در مورد این قابلیت داشبورد ترکر متریکس بیشتر بخوانید:

رصد حذف اپ و نصب مجدد اپ (Uninstall and Reinstall Tracking)

داشبورد متریکس چطور Reattributed Reinstalls را گزارش می‌کند؟

درصورتی که کمپین تبلیغاتی ریتارگتینگ اجرا کرده باشید و بخواهید بدانید کاربرانی که قبلاً اپلیکیشن شما را حذف کرده و دوباره به اپ بازگشته‌اند از کدام منابع جذب شده‌اند می‌توانید با فعال کردن گزینه reattribution در پنجره اتریبیوشن، گزارش‌های مربوط به reattributed reinstall را مشاهده و دریافت کنید.

در مورد این قابلیت ترکر متریکس، خواندن مطلب زیر را توصیه می‌کنیم:

رصد نصب‌های مجدد پس از ریتارگتینگ (Reattributed Reinstalls Tracking)