یکپارچه سازی سرور با سرور

در شرایطی که برخی از رخداد های مهم مستقیما از اپلیکیشن به سرور تبلیغ دهنده ارسال نشود نیاز به یکپارچه سازی سرور با سرور وجود دارد. به عنوان مثال تصور کنید شما صاحب اپلیکیشنی در حوزه حمل‌ونقل اینترنتی هستید و حالا با پیاده‌سازیSDK متریکس، اپلیکیشن خود را به ترکر متریکس مجهز کرده‌اید. تا اینجا اعلان […]

یکپارچه سازی سرور با سرور

در شرایطی که برخی از رخداد های مهم مستقیما از اپلیکیشن به سرور تبلیغ دهنده ارسال نشود نیاز به یکپارچه سازی سرور با سرور وجود دارد.

به عنوان مثال تصور کنید شما صاحب اپلیکیشنی در حوزه حمل‌ونقل اینترنتی هستید و حالا با پیاده‌سازیSDK متریکس، اپلیکیشن خود را به ترکر متریکس مجهز کرده‌اید. تا اینجا اعلان انتقال داده‌های مورد نیاز شما نظیر آمار کلیک و نصب و سایر داده‌های جزئی بدون مانع انجام می‌شود؛ اما در برخی از رخداد ها نظیر خریدی که کاربر برای پرداخت از اپلیکیشن خارج میشود و به درگاه پرداخت جهت پرداخت مبلغ خرید هدایت میشود به دلیل اینکه تراکنش داخل اپلیکیشن اتفاق نمی افتد، امکان دارد که اعلان این رخداد از سمت بک اند ترکر به صاحب اپلیکیشن یا تبلیغ دهنده گزارش نشود. در این شرایط، راه‌حل این است که سرور اپلیکیشن خود را مستقیماً با سرور ترکر خود ارتباط دهید یا اصطلاحاً یکپارچه کنید. با استفاده از این ویژگی در متریکس دیتاهای نمایش داده شده از این ایونت ها کاملا منطبق بر واقعیت خواهند شد.

طرز استفاده
  1. ابتدا منوی تنظیمات اپلیکیشن را باز کنید.
  2. سپس به بخش یکپارچه‌سازی سرور با سرور یا S2S integration بروید.
  3. این قابلیت را با قرار دادن در حالت Enable فعال کنید. پس از فعالسازی فیلدهای بعدی برای شما نمایش داده خواهد شد.
  4. با استفاده از مستندات مربوط به یکپارچه سازی سرور با سرور مراحل مختلف پیاده‌سازی را پیش ببرید.
  5. مقدار dev key مورد نیاز برای پیشبرد پیادسازی، که توسط سیستم برای هر اپلیکیشن به صورت مجزا تولید می شود را از فیلد مربوطه در صفحه یکپارچه سازی سرور با سرور کپی کنید.
  6. برای امنیت بیشتر داده‌های دریافتی می‌توانید در قسمت S2S Integration در همان صفحه پیشین، لیستی ازIP های مورد تائید خود را وارد کنید تا تنها رخدادهای دریافتی از آن سرورها معتبر شمرده شوند؛ سپس بر روی گزینه ذخیره کلیک کنید بقیه مراحل پیادسازی را از طریق مستندات مربوطه گام به گام اقدام کنید.
سوالات متداول

آیا اپلیکیشن‌های خاصی باید از این قابلیت یکپارچه سازی استفاده کنند؟

این فیچر برای تمام اپلیکیشن های فعال در تمامی حوزه ها مناسب است. اما اپلیکیشن هایی که پرداخت خارج از برنامه در آنها بیشتر رخ می دهد (مانند اپ های بانکی، مالی و پرداخت الکترونیک) می توانند استفاده بیشتری از این سرویس کنند. با این حال تمام اپلیکیشن ها مانند حمل و نقل نیز که برای پرداخت هزینه سفر کاربر را به درگاه پرداخت هدایت می کنند بهتر است از این یکپارچه سازی بهره ببرند.

در صورت فعال نبودن این قابلیت در داشبورد متریکس نحوه فعالسازی به چه صورت خواهد بود؟

شما میتوانید با رجوع به بخش تنظیمات داشبورد متریکس خود، بر روی پکپارچه سازی سرور با سرور کلیک کنید و صفحه فعالسازی به شما نمایش داده خواهد شد با کلیک بر فعالسازی یکپارچه سازی سرور با سرور به صفحه قیمت گذاری هدایت می‌شوید در این صفجه کافیست بر گزینه تغییر پلن کلیک کنید که به صفحه پلن فعلی خود هدایت شوید. در این صفحه فیچر یکپارچه سازی سرور با سرور را انتخاب کنید و روی گزینه به روز رسانی کلیک کنید. اکنون قابلیت یکپارچه سازی سرور با سرور برای شما فعال خواهد شد.

s2s integration

چرا یکپارچه سازی سرور با سرور اهمیت دارد؟

زمانی که ویرایش کد منبع اپلیکیشن برای پلتفرم اتریبیوشن امکان پذیر نباشد این رویکرد یکپارچه سازی سودمند است. اما به طور کلی در سه حالت زیر از این قابلیت استفاده کنید:

  • تیم شما امکان ویرایش کد سورس اپلیکیشن شما را را ندارد و آن را برای مثال به یک third party واگذار کرده است.
  • SDK های third party با سیاست های شرکت شما به عنوان تبلیغ دهنده مطابقت ندارد.
  • می خواهید قبل از به‌روز رسانی اپلیکیشن رصد کمپین های خود را شروع کنید.
اشتراک گذاری